Mały książę sprawdzian z lektury

Pobierz

W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. W jaki sposób Mały Książę uciekł ze swojej planety.Mały Książę zaprzyjaźnił się z Lisem.. XCezor 2 lata temu.. Pytania zawarte w teście.. Dlaczego zainteresował się tym właśnie pędem?. pokłócił się z lotnikiem.. Żmija zgadza się.. Kochają go miliony.. wcale nie chciał wracać.. 284 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij.. 2010-03-02 19:34:57 " Mały Książę ".. Dobrze widzi się tylko sercem '' 3.Sprawdzian dla kl. VII podsumowujący pracę z lekturą "Mały książę" Przeczytaj tekst i wykonaj zadania.. - Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011.. Statkowi kosmicznemu.Mały Książę od początku z zainteresowaniem śledził, jak kwiat się rozwijał.. Test składa się z 12 pytań.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do .Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Mały Książę… umiera albo wraca na B-612.Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. Zrób test i się przekonaj!. Bo bał się żmii.. Sprawdź, czy poradzisz sobie z pytaniami dotyczącymi fabuły książki o przygodach Małego Księcia!.

Sprawdzian ze znajomości lektury "Mały Książę".

Wypracowania, rozprawki, eseje.. Lis prosi Małego Księcia, aby ten: oswoił go.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Mały Książę żegna się z pilotem i wraca do siebie akurat wtedy, gdy lotnikowi udaje się zreperować samolot.. Książka "Mały Książę" A. de Saint Expury wydana w roku 1943 przetłumaczona została na ponad 170 języków, dzięki czemu zyskała zasłużone miejsce wśród klasyki światowej literatury.Sprawdzian z lektury Mały Książę.. nie spodobało mu się na żadnej z planet.. Pomoże ktoś?. Składa się on z 5 części - sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.8.. Silnego podmuchu wiatru.. W tym odcinku przybliżam wam pojęcie paraboli oraz w.Mały Książę to kopalnia mądrości.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!. 0 ocen | na tak 0%.. Inne tryby testu.. Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. Tagi dla tego testu: Książę Mały Podaj swoje imię: Sebastian Dlaczego Mały Książę chciał wrócić na planetę?.

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.lektury "Mały Książę"?

Lecz jeŜeli im powiecie, Ŝe przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawaćTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Udostępnij.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Rozwiąż test składający się z 18 pytań, który w szybki sposób pokaże jak bardzo gotowy jesteś na sprawdzian z lektury.. Rozwiąż test!Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Oto kilka przykładów.. Na planetę B-612 Mały Książę .Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?. Bo był on niepodobny do innych.. - spytał Mały Książę.. Mężczyzna również wraca do domu, ale przygoda na pustyni na zawsze pozostaje w jego pamięci.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Krzysztof Ficek Data publikacji 2012-08-06 Średnia ocena 0,00 Pobrań .Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.. Szukaj.. Mały Książę czuł, że z takiego niezwykłego pędu rozkwitnie coś pięknego.. Skomentuj.. - Dzielę podróżnych na pakiety, po tysiąc na pakiet.Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do .Test z lektury "Mały Książę" (Antoine de Saint-Exupéry)..

Test ze znajomości lektury pt. "Mały Ksi ążę ".

- Dzień dobry - odparł dróżnik.. ostrzegł przed myśliwymi.. Mały Książę zrozumiał, że dla niego Róża była jedyna i postanowił do niej wrócić.. Pokłócił się z lotnikiem.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Mały Książę - opracowanie lektury.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. Rozwiąż test.. Mały Książę prosi żmiję o ukąszenie.. Pytania są szczegółowe.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Skomentuj.. Wynika to z poznawczej postawy Małego Księcia, który zadaje mnóstwo pytań, nigdy ich nie porzuca i uważnie słucha innych.. Kim jest narrator utworu.. Mały Książę ujrzał ogród pełen róż - zrozumiał, że jego Róża wcale nie była jedyna.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Pilot oczekuje dnia, w którym Mały Książę zdecyduje się ponownie odwiedzić Ziemię.JeŜeli powiecie dorosłym: "Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, Ŝe był śliczny, Ŝe śmiał się i Ŝe chciał mieć baranka, a jeŜeli chce się mieć baranka, to dowód, Ŝe się istnieje" - wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci..

2013-04-11 15:56:28; jakie są twoje wrażenia z lektury " Mały ...

zapolował z nim na kury.. Bohater sam odczuwa potrzebę poznania, kieruje nim .Jak myślicie jakie mogą byc pytania na sprawdzianie z lektury " Mały KSiążę "?. 30 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Nic więc dziwnego, że jest częstym tematem zadań domowych i prac klasowych.. Czuł się odpowiedzialny za różę.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Podobne pytania.. Jak długo Mały Książę pozostawał na Ziemi.. Co Mały Książę codziennie rano robił na swojej planecie?. Lektury 5 lat temu.. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Dzięki komu Książę mógł wrócić na swoją planetę?. Odczucia Małego Księcia po podróżach - Mały Książę zrozumiał, jak bardzo kocha swoją różę, a także dowiedział się wielu informacji na temat ludzi.. Odpowiadaj pełnymi zdaniami.-Dzień dobry-rzekł Mały Książę.. Sprawdź, co pamiętasz z lekturyTest dotyczący lektury "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery jest przeznaczony dla uczniów klasy II gimnazjum.. Szukaj.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. O co poprosił narratora Mały Książę?. Róża jednak wolno rozkwitała.Mały Książe - przetestuj swoją wiedzę.. - Co robisz?. 2011-11-23 17:57:32W śród lektor, które według mnie powinniście przeczytać przed egzaminem ósmoklasisty jest "Mały Książę".. Mały książę - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Jak myślicie jakie mogą byc pytania na sprawdzianie z lektury "Mały KSiążę"?. Quizy Os. .. TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. "Czym dla ptaka są skrzydła, tym dla człowieka przyjaźń" - na podstawie książki "Mały książę" Anya () Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdyWybierz test z rozdziału Mały książę lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt